Džungla forum - zajebancija do daske

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Džungla forum - zajebancija do daske

Divljina, ludilo, žurke, alkohol, zabava...

       Dobrodošli na Džungla forum!!! Uživajte u Looooooooooodoj zabavi!!.. :)                                   

    Pojam leteći tanjir

    bodomiere
    bodomiere
    Admin
    Admin


    Broj postova : 654
    Join date : 12.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Kaštel Sućurac

    Pojam leteći tanjir Empty Pojam leteći tanjir

    Postaj by bodomiere ned stu 21, 2010 3:20 pm

    Covjek cije se ime neizostavno vezuje sa pojavu "letecih tanjira" je Keneth Arnold koji je
    i svojevrsni kum ove nesvakidašnje pojave. Keneth Arnold je živ i danas, i stanovnik je
    malog gradica Bojs u americkoj saveznoj državi Idaho. Ovaj covjek je ušao u sve knjige i
    prirucnike o NLO-ima jer se posle njegovog svjedocenja o dramaticnim dogadajima nad
    nebom Washingtona, stav javnosti o neobicnim vazdušnim pojavama potpuno izmijenio.
    "Bio je 24. April, 1947. godine, i vracao sam se sa posla na aerodromu Cehalis u državi
    Washington. Ostalo mi je nekoliko sati do kraja radnog vremena, pa sam odlucio da
    svojim malim avionom potražim olupine jednog aviona pomorske avijacije koji se te
    godine srušio u podrucju Mount Reinera. Bila je raspisana nagrada od 5.000 $ onom ko
    ga pronade", prica Arnold. "Nešto prije 14 sati poletjeo sam sa aerodroma prema planini
    visokoj 3.600 metara. U prvom nadlijetanju lednika na jugo zapadnoj strani planine
    nisam opazio nikakav trag izgubljenom avionu. Iznad gradica Mineral u državi
    Washington, okrenuo sam se i polagano vracao da bi još jednom detaljno pregledao
    podrucje. Odjednom je strahovito blještava svjetlost udarila u nebo, i osvjetljela
    unutrašnjost moga aviona i krila. Sve oko mene u kabini, kao u nekoj eksploziji, bilo je
    ispunjeno plavicasto bijelim blijeskom. Još je bilo poslije podne, a ja sam letjeo prema
    planini sa Suncem u ledima, drugim rijecima vidljivost je bila savršena. Na toj visini svijet
    izgleda kao veliki bazen za kupanje. Dan je bio jako vedar i suncan. U prvi tren, bilo je to
    u djelicu skunde, pomislio sam da se neki vojni avion obrušio nad mojim "nosom" i
    da se to sa njegovih krila odrazilo Sunce. Gledao sam na sve strane, ali nisam vidio
    nikoga", kaže Arnold i nastavlja svoje svjedocenje. "Onda me još jedan blijesak snažno
    zaslijepljeo i ja sam pogledao na lijevu stranu prema planinama Mount Bakera. Odatle je
    dolazio niz vrlo neobicnih aviona. Letjeli su krajnje neujednaceno, ali to sam dobro znao,
    strahovito velikom brzinom. Ocjenio sam da im je raspon najmanje 100 stopa, možda i
    veci, te da im je visina na kojoj lete otprilike 9.200 do 9.500 stopa, jer su letjeli prilicno
    blizu planiskih vrhova, skoro na istoj visini kao i ja. Bilo ih je ukupno devet. Naglo su se
    približavali Mount Reineru. Mislim da ih je bilo pet u vodstvu, jer se cinilo da izmedu
    prvih pet i ostala cetiri postoji mali razmak."
    Zbunjenom Arnoldu letjelice nisu licile ni na jedan vojni ili civilni avion koji je do tad
    vidio, pogotovo što se cinilo da su okrugli i bez repa. Pošto ih je jasno i precizno vidjeo,
    zakljucio je da je gornja polovina letjelice srebrnaste, a donja crne boje. Izvor blijeskova
    koji su u pocetku privukli njegovu pažnju poticao je od oplata letjelice koje su licile na
    ogledalo. "I nacin na koji su leteli bio je krajnje cudan. Bili su u formaciji, nekakvoj
    dijagonalnoj lancanoj liniji što se nije poklapalo ni sa jednom vojnom formacijom za koju
    sam znao. Pošto sam poznavao topografiju lokalnog masiva mogao sam da izvedem dva
    zapanjujuca proracuna : ne samo da je kolona letjelica bila duga skoro osam kilometara,
    nego su u vrijeme kada su avioni postizali brzinu od najviše 900 km/h, ove letjelice
    letjele blizu 2.000 km/h."
    Bojeci se da je možda ugledao neko nepoznato sovjetsko oružje koje je upalo u americki
    vazdušni prostor, odmah je javio šta je vidjeo kada je zbog goriva sletio na lokalni
    aerodrom. Kasnije kada je sletio u gradic Pendleton cekala ga je
    grupa ljudi. Vec se procula vijest da je Arnold saznao nešto
    neverovatno, a svatko je želio da mu postavi po neko pitanje.
    Vijest medutim još nije pocela da obilazi svijet dok jedan mjesni
    novinar, kojem je Arnold ispricao šta je vidio nije alarmirao
    svoje kolege. Sazvana je konferencija za novinare koja je sa
    prekidima trajala tri dana. Kada je šef lokalnog biroa agencije
    "United Press International" upitao "Kako su letjeli !?", Arnold je odgovorio recenicom
    zbog koje ga i danas nazivaju kumom letecih tanjira.
    "Letjeli su kao tanjir koji kada uzmete i bacite tako da sklizne po površini vode, a posle
    neujednaceno odskakuje. Samo, te stvari su davolski brzo išle", rekao je Arnold.
    Kada je sutradan clanak osvanuo u štampi, mogli su se vidjeti naslovi "Pilot vidio letece
    tanjire !", "Misteriozna eskadrila letecih tanjira na americkom nebu", "Leteci tanjiri pratili
    pilota", itd… Uzalud je Arnold pokušavao da naglasi kako on nije opisao tako letjelice, ali
    te dvije rijeci su osvojile maštu ljudi i pokrenule maniju svjetskih razmjera. Danas je
    teško reci zašto je izveštaj Kenetha Arnolda izazvao toliko uzbudenje. U svakom slucaju
    ovaj dogadaj je postao mit, a od tada istorija neobicnih vazdušnih pojava pošla je u
    sasvim drugom pravcu. Nakon Arnolda i njegovog istorijskog leta pocelo je da se javlja
    stotine drugih svjedoka koji su svjedocili o pojavi neidentifikovanih letecih objekata kako
    iznad Amerike, tako i nad nebom širom planete.

    izvor

      Similar topics

      -

      Sada je: pet tra 26, 2024 3:27 pm.