Džungla forum - zajebancija do daske

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Džungla forum - zajebancija do daske

Divljina, ludilo, žurke, alkohol, zabava...

       Dobrodošli na Džungla forum!!! Uživajte u Looooooooooodoj zabavi!!.. :)                                   

    Dnevnik Kurta Cobaina (prijevod nekih objavljenih djelova)

    bodomiere
    bodomiere
    Admin
    Admin


    Broj postova : 654
    Join date : 12.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Kaštel Sućurac

    Dnevnik Kurta Cobaina (prijevod nekih objavljenih djelova) Empty Dnevnik Kurta Cobaina (prijevod nekih objavljenih djelova)

    Postaj by bodomiere uto stu 16, 2010 9:55 pm

    Dnevnik Kurta Cobaina (prijevod nekih objavljenih djelova) 20070311025845kurt_cobain_nirvana_dnevnik_biography

    Na mladenački, maglenom depresijom obavijen duh mirišu izvadci iz dnevnika Kurta Cobaina, koji su se krajem 2002. godine pojavili u američkoj javnosti. U svom dnevniku frontmen Nirvane, Kurt Donald Cobain, piše o kaotičnom djetinjstvu, Nirvani, vezama, roditeljstvu, preziru prema grungeu, sebi, kroničnoj boli u trbuhu i heroinu, a mi donosimo hrvatski prijevod nekih objavljenih dijelova.
    Volim punk rock. Volim cure s čudnim očima. Volim droge (alimoje tijelo i um ne dopuštaju mi da ih uzimam). Volim strast. Volimodigrati pogrešnu kartu. Volim vinil. Volim se osjećati krivim zato štosam bijeli američki muškarac. Volim spavati. Volim izazivati male psekoji glasno laju u parkiranim autima. Volim učiniti da se ljudiosjećaju sretnima i nadmoćnima zbog svog reagiranja na moj izgled.Volim imati jaka mišljenja koja ne potkrepljuje ništa osim mojeiskonske iskrenosti. Volim iskrenost. Nemam dovoljno iskrenosti. Volimse žaliti i ne činiti ništa da napravim stvari boljima. Volimoptuživati generaciju mojih roditelja za to što su došli tako blizudruštvene promjene, a onda odustali nakon nekoliko uspjelih pokušaja odstrane medija i vlasti da se ocrni pokret time što će se koristitiManson i drugi 'predstavnici' hipija kao propagandni primjeri da su onisamo nedomoljubni, komunistički, sotonistički, neljudski bolesnici, pasu onda baby-boomeri postali krajnje konformistički yuppijevskilicemjeri koje je neka generacija ikad dala ...Dave, band treba vježbati, po našem mišljenju, najmanje 5 putatjedno ako mislimo ikad išta postići. Dosta nam je potpune nesigurnostikad god sviramo gažu. Mislimo: "Hoćemo li biti bijedni?" "Jesmo li većuigrani?" Imamo gaže, a ne vježbamo! ... Umjesto da ti lažemo tako štoćemo ti reći da se raspadamo ili da pustimo da se ovo nastavi, ovako timoramo priznati da smo našli drugog bubnjara. Zove se Chad, iz Tacomeje i može svaku večer stići na probu. Što je još važnije, s njim serazumijemo. Moramo priznati da si ti iz potpuno drugačijeg kulturnogsklopa. Odličan si bubnjar i nadamo se da ćeš uskoro naći drugi band.Očekujemo da ćeš totalno popizditi i mrziti nas iz dna duše jer je ovovrlo naglo i nismo te pokušali upozoriti da se to događa. Nisi ti kriv,mi smo. I stvarno se osjećamo posrano što ti nismo imali muda ovo rećiu lice. Ali nismo znali koliko bi se razbjesnio ...Bok Jesse, daj se razvedri, frajeru, pismo ti je zvučalo kao dati je nešto dosadno. Jedva čekam da dođeš za Božić, bit će jakouzbudljivo. Odlučili smo izdati vlastiti LP. Našli smo rezaonicu kojaće nam prešati 1000 ploča za 1600 dolara. Po cijeni od 8 dolara moramoprodati samo 250 komada da se pokrijemo, ostalo je zarada, samo danađemo distributera. Jako nas dobro primaju u Seattleu i drugdje poWashingtonu, promoteri nas zovu svirati namjesto da mi jurimo njih.(...) Imam posao čistača s jednim starijim tipom, metemo 4 restorana,dio love mi plaća na ruke ispod stola ...Grupa sad ima imidž: antipohlepa, materijalizam i konzumerizamkoji planiramo ubaciti u sve naše videospotove. U prvom, "Smells LikeTeen Spirit" hodat ćemo kroz trgovački centar i bacati tisuće dolara uzrak i... Razbiti draguljarnicu antimaterijalističkim punkerskimnasiljem (...) Zar nisu to već napravili Twisted Sister? Imali smo jakozabavnu gažu s Fits of Depression u nekoj kavanici. Bili smo neopisivosjebeni od cuge i droge, raštimani i jako nepažljivi. Trebalo mi je oko15 minuta da promijenim žicu na gitari (...) Nakon svirke sam istrčaovan i izbljuvao se, a onda sam se vratio i Iggy Pop je bio tamo, pa samga onako zabljuvan zagrlio i poljubio. On je zbilja prijazan i cool ifin i zanimljiva je osoba. To mi je bio najlaskaviji trenutak u životu.Kao što si možda već pogodila, u zadnje vrijeme uzimam dosta droge.Možda je vrijeme za kliniku Betty Ford ili knjižnicu Richarda Nixona dame spriječe u zloupotrebi mog kržljavog tijela glodavca. Jedva čekam daodem doma (ma gdje to bilo) u krevet, neurotičan i pothranjen, i žalimse kako je vrijeme loše te da je to uzrok moje bijede. Nedostaješ mi,Bikini Kill, totalno te volim ...Ako ćemo već biti getoizirani, radije bih bio u istom kvartu sdobrim bandovima poput Mudhoney, Jesus Lizard, The Melvins, BeatHappening, nego da budem stanar režima korporacijskih stanodavaca.Mislim, igramo korporacijsku igru i odjednom smo se zatekli kako jemoramo igrati umjesto da koristimo korporacijsku distribuciju iostanemo unutar našeg malog svijeta jer smo prodali 10 puta više pločanego što smo očekivali. Veliki je šok davati intervjue za časopise kojene čitam. Mnogi bandovi tvrde da su alternativa, a nisu ništa negoogoljeni čupavci sa Sunset Stripa otprije par godina. Volio bih da sepotpuno briše bilo kakva naša povezanost s Pearl Jamom ili the Nymphs iostalim prvim prekršiteljima ...Osjećam kako imam pravo reći: jebite se svi vi koji nemate amabaš nimalo poštovanja za mene kao za osobu. Silovali ste me više negoli ćete ikada znati ...Probao sam heroin prvi put u Aberdeenu 1987. i koristio ga oko10 puta između '87. i '90. Kad sam se vratio s naše druge europsketurneje sa Sonic Youthom odlučio sam ga koristiti svakodnevno jer mestalno želučano oboljenje od kojeg sam patio proteklih pet godinadovelo do toga da se želim ubiti. Mnogo sam puta završio u krevetudoslovno nesposoban za bilo što osim da povraćam i gladujem. Pa samodlučio da ako se osjećam kao narkić, onda to baš mogu i biti. Nikadviše na turneju ako moje stanje nije ili zaliječeno ili izliječeno.Uzimao sam heroin oko mjesec dana, a onda sam shvatio da neću moći doćido droge kad odemo u Australiju i Japan pa smo se Courtney i jaočistili u hotelskoj sobi. Otišao sam u Australiju i, naravno, bol uželucu je odmah počela. Morali smo otkazati koncerte jer sam od bolibio zgrčen na podu kupaone i povraćao vodu i krv. Odveli su me kodliječnika koji mi je dao physeptone. Tablete su pomagale najbolje odsvega što sam probao, ali sam poslije pročitao sitna slova na bočici:"sadrži methadon." Opet navučen ...Između listopada 1991. i prosinca 1992., ispunio sam četiribilježnice poezijom i intimnim zapisima ... najnasilnija stvar koju samosjetio ovih godina nisu medijska pretjerivanja ili glupi tračevi, većsilovanje mojih privatnih razmišljanja. Istrgnutih iz stranica što sunastale za vrijeme boravka u bolncici, na avionskim putovanjima,hotelskim boravcima ...Nekako se osjećam mračno pišući o sebi ovako kao da sam američkapop-rock ikona-polubog ili, po vlastitom priznanju, proizvodkorporacijski upakiranog buntovništva, ali sam čuo toliko suludopreuveličanih priča ili izvještaja mojih prijatelja i pročitao samtoliko patetičnih drugorazrednih frojdovskih procjena iz intervjua odmog djetinjstva do sadašnjeg stanja moje osobe kako sam ja notornosjebani heroinski ovisnik, alkoholičar, samouništavajući, a ipakpreosjetljiv, krhak, lomljiv, tih, narkoleptičan, neurotičan malipopišanac koji će se svakog časa overdozirati skočiti s krova raznijetisi glavu ili svo troje odjednom. Ma daj BOOOOŽE, ne mogu podnijetiuspjeh! Uspjeh! I osjećam se tako nevjerojatno krivim! Zato što samnapustio svoje prave suborce koji su posvećeni koji su ono u čemu smobili do prije par godina. A za 10 godina kad NIRVANA bude zapamćenakoliko i Kajagoogoo taj isti mali broj dolazit će nas slušati na gažamaponovnog okupljanja čiji sponzor će biti Depends pelene, debeli ćelavia još pokušavaju RAWK-ati u zabavnim parkovima. Nedjeljna popodneva:lutkarska predstava, vrtuljak i Nirvana ... Nadam se da ću umrijetiprije nego što postanem Pete Townshand ...Sjećam se kako je netko rekao da ako probaš heroin, navučeš se.Naravno da sam se smijao i rugao toj ideji, ali sad vjerujem da je tovrlo točno. Ne doslovno, mislim ako je jednom uzmeš nisi isti časovisan, obično treba mjesec dana svakodnevnog korištenja za fizičkuovisnost. Ali nakon prvog puta tvoj um kaže 'aaah ovo je bilo jakougodno, dok god to ne radim svaki dan neću imati problema'. Problem ješto se to dogodi s vremenom... Kod svakoga se ponekad barem jednomgodišnje pojavi nekakva kriza, gubitak prijatelja ili dečka, cure,bliskog rođaka, onda ti droga kaže jebiga. Svaki ovisnik je rekaojebiga više puta nego što bi mogao izbrojati... Kad kažeš jebiga, dugiproces pokušavanja da izdržiš bez droge počinje. Prvo skidanje jeobično lako ako imaš tablete. U osnovi spavaš. Što je po mom mišljenjuloše jer pomisliš ako je tako lako onda se mogu navlačiti i skidatiostatak života. Ali drugi i treći put postane jako drugačije. Traje i 5puta dulje. Psihološki faktori su se ukorijenili i nanose štete kolikoi fizički. Svaki put kad se skidaš što vrijeme više prolazi to ti jeneugodnije. Čak i oni s najvećim strahom od igle mogu žudjeti zaolakšanjem zabijanja injekcije u ruku. Ljudi su ubrizgavali vodu, cugu,vodicu za usta itd. Drogiranje je eskapizam htio ti to priznati iline... Svaki narkić kojeg sam sreo borio se s tim barem 5 godina, avećina se bori oko 15-25 godina, dok konačno ne moraju spasti na drugudrogu - program od 12 koraka koji je sam po sebi još jednadroga/religija. Ako ti to uspijeva, čini to. Ako ti je ego prevelik,počni od polja broj jedan i idi kroz psihološku rehabilitaciju. Usvakom slučaju, imaš bar 5 do 10 godina borbe pred sobom ...

    izvor

      Sada je: pet oľu 29, 2024 3:12 am.